Bu akaryakıt istasyonu kadınlara emanet

OPET, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve İŞKUR iş birliğinde kadın istihdamına yönelik “Kadın Gücü” projesi hayata geçirildi. 

Yaklaşık iki yıldır proje kapsamında, Türkiye genelindeki istasyonlarda kadın çalışanlar da istihdam edilmeye başlandı. Projenin uygulandığı Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki bir akaryakıt istasyonunun ise tamamı kadın çalışanlardan oluşuyor.

İstasyonda çalışan 20 kadın, “erkek işi” olarak nitelendirilen mesleklerini başarıyla yapmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyor.

“İşlerini çok keyifli yapıyorlar”

İstasyon Müdürü Arzu Gencer, AA muhabirine, projeyle birçok kadının iş imkanı bulduğunu, Türkiye’deki en fazla kadın çalışanın kendi istasyonlarında olduğunu söyledi.

Personelin birçoğunun bu sektörde tecrübesinin olmadığına değinen Gencer, “İstasyonumuzda iki aydır bu kadar kadın çalışıyor. Bu sürede çok iyi bir noktaya geldiler. Arkadaşlarımız arasında ilkokul mezunu da üniversite mezunu da var.” dedi. https://www.aa.com.tr/tr/yasam/bu-akaryakit-istasyonu-kadinlara-emanet-/1742082

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir