Çocukların sağlıklı gelişimi için memuriyetten vazgeçip girişimci oldu

Sakarya’da, çocuklarına ek gıda sürecinde sağlıklı gıdalar yedirmek isteyen Hande Kaşkaş, denediği ve sosyal medyada paylaştığı tarifler ilgi görünce memuriyetten vazgeçip girişimci oldu.

Sakarya‘da, çocuklarına ek gıda sürecinde sağlıklı gıdalar yedirmek için denediği farklı tarifleri topladığı kitabı ilgi gören Hande Kaşkaş, memuriyetten vazgeçip çeşitli kitap ve zeka geliştirici ürünler satılan iş yeri açarak 7 kişiye istihdam sağlamaya başladı.

Ferizli ilçesinde yaşayan Hande Kaşkaş, 7 yıl icra memurluğu yaptıktan sonra kızının doğumuyla ücretsiz izne ayrıldı.

Çocuğuna ek gıda sürecinde sağlıklı gıdalar yedirmek isteyen Kaşkaş, denediği ve sosyal medyada paylaştığı tarifler ilgi görünce uzman hekim, psikolog, diyetisyen, biyolog ve gıda mühendislerinin de desteğiyle kitap çıkardı.

İkinci çocuğunun doğumunun ardından bir kitap daha çıkaran Kaşkaş, daha sonra memuriyeti bıraktı.

Kendisi gibi memur olan eşinin de desteğiyle kitaplarını sosyal medya ve internet üzerinden satmaya başlayan Kaşkaş, iki yıl önce yerleştikleri Ferizli’de siparişlere yetişemeyince iş yeri açarak 7 kişiye istihdam sağladı.

Kurduğu iş yerinde çeşitli kitaplar, zeka geliştirici oyuncak ve bebek kıyafeti gibi ürünler satan girişimci kadın, Türkiye’nin her ilinde mağaza açmak istiyor. https://www.aa.com.tr/tr/yasam/cocuklarin-saglikli-gelisimi-icin-memuriyetten-vazgecip-girisimci-oldu/1744093

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir